با عضویت در این وبلاگ ،می توانید از به روز رسانی آن با خبر شوید. بامراجعه به نوشته های پیشین می توانید از مطالب گذشته استفاده کنید. آموزش علوم کامپیوتری - از صدای بوق کامپیوتر مشکل سخت افزاری آنرا حل کنید(عمومی)
آموزش نرم افزار هایی گرافیکی ،رجیستری و ...
يکي از اصلي ترين عمليات کامپيوتر در هنگام روشن شدن عمليات POST يا Power On Self Test ميباشد. که تمامي نرم افزارها و قطعات سخت افزاري لازم براي بوت سيستم را تست کرده و آماده به کار ميکند .  گاهي اتفاق مي افتد که يک يا چندي از برنامه ها يا قطعات معيوب شده يا به عللي از انجام وظيفه باز مي مانند، اينجاست که بايوس با تنها راه ارتباطي مستقيم با کاربر ( بوق ) شما را آگاه مي سازد. اما تا وقتي که از مفهوم بوقهاي بايوس اطلاع نداشته باشيد تشخيص اينکه کدام يک از قطعات وظيفه خود را به خوبي انجام نميدهد، تقريبا غير ممکن است. ورفع اشکال را با سختي و مشقت بسيار همراه ميکند. در ادامه بوقهاي اصلي شرکت  توليد کننده تراشه بايوس AWARD  را شرح داده ام.
كدهاي بوقي بايوس AWARD :
بايوس آوارد عمدتا به پيامهاي خطا براي آگاه کردن کاربران از وجود مسئله اتکا دارد، اما چند کد بوقي مشهور وجود دارد که اين تراشه بايوس توليد ميکند:
تعداد بوقها در عمليات Post مفهوم بوق
نا محدود (تکرار شوند) خطاي حافظه سيستم
يک بوق بلند پس از دو بوق کوتاه خطاي کارت گرافيک
يک بوق باند پس از سه بوق کوتاه خطاي گرافيک يا حفظه گرافيک
بوقهاي با ارتفاع بالاي نا محدود (تکرار شونده) خطاي داغ شدن پردازنده
بوقهاي با ارتفاع بالا ،با ارتفاع پايين ( تکرار شونده) خطاي پرازنده
نکته : اگر موقع عمليات POST يک ، دو يا سه بوق بشنويد، تعويض کارتهاي RAM را در نظر بگيريد يا دست کم آنها را بررسي کنيد تا اطمينان يابيد که درست نصب شده اند. اگر در عمليات POST هشت بوق بشنويد اطمينان يابيد که کارت ويدئويي درست نصب شده است، ممکن است لازم باشد که آن را عوض کنيد. اگر موقع عمليات POST تعداد بوقها با آنچه گفته شد متفاوت بود ( چهار تا هفت يا 9 تا يازده بوق)، ممکن است يک مسئله جدي در  مدار مادر يا قطعات ديگر وجود داشته باشد، کامپيوتر را به يک تعميرگاه  ببريد.
+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت ۱۳۸۵ساعت 7:18  توسط مهدی اردیانی  |